Sedmiletá dívka v Ženevě utekla rodičům a nastoupila do letadla

Zahraničí
2. 11. 2017 18:30
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Sedmileté dívce v Ženevě se podařilo nastoupit do letadla společnosti easyJet, které mířilo na Korsiku, přestože neměla letenku. Kuriózní incident se stal v neděli a naštěstí měl dobrý konec. Policie dívku zadržela a předala rodičům.

Dívka svým rodičům utekla na ženevském hlavním nádraží a nastoupila na vlak směřující na letiště. Na letišti se jí podařilo projít bezpečnostní kontrolou, jelikož si stoupla blízko dospělých, které zaměstnanci letiště považovali za její rodiče. Podle serveru Sky News se dívce nepodařilo dostat do prvního letadla společnosti Air France, ale nakonec nastoupila do letadla společnosti easyJet, které mělo namířeno do korsického města Ajaccio.

Podle letiště se dívka dostala přes bezpečnostní kontroly ve 13.47 místního času a ve 14.20 už byla v letadle. Letištní personál ji našel ve 14.50 a následně předal policii, která ji vrátila rodičům.

Mluvčí letiště Bernard Stampfli označil incident za "velmi politováníhodný" a řekl, že budou posílena bezpečnostní opatření, aby se zajistilo, že děti necestují bez dozoru.

Autor: ČTK , BBCFoto: ČTK/AP , WAVEBREAK

Další čtení

USA a Ukrajina podepsaly dohodu o nerostném bohatství

Zahraničí
1. 5. 2025

V bojích proti Ukrajincům zahynulo na 600 vojáků KLDR, tvrdí Soul

Zahraničí
30. 4. 2025
ilustrační foto

Německý ministr zemědělství trvá na mase ve školách. Původně byl řezník

Zahraničí
30. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ