Silvestrovský masakr. V Bulharsku někdo vyvraždil celou rodinu

Zahraničí
3. 1. 2018 10:47
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Bulharská policie vyšetřuje hrůzný masakr, který byl spáchán podle všeho o silvestrovském večeru na sofijském předměstí Novi Iskar. Policisté podle médií na základě upozornění našli v úterý odpoledne v rodinném domě pět lidí usmrcených střelou do hlavy a stejným způsobem zabitého vlčáka. Kolem případu je řada nejasností.

Mrtvými jsou padesátiletý Nedelčo Junakov, jeho dvacetiletý syn Georgi, šedesátiletá tchyně Nedelča Junakova, dcera jeho manželky z prvního manželství Nansi a její osmnáctiletý přítel Bobi. Vyšetřovatelé ještě pátrají po nezvěstné Nedelčově ženě Keti Nikolové Kjuchové, která z domu zřejmě odjela vozem BMW X5 a které patřil zabitý vlčák.

Soused podle deníku Trud ráno tvrdil, že policie už v úterý večer objevila v nedalekém borovém lese auto a později i Keti. Údajně i ona byla zastřelena ranou do hlavy. Ministerstvo vnitra to ale podle televizní stanice BTV nepotvrdilo.

I další informace sdělovacích prostředků se rozcházejí. Například někde se objevilo, že Keti byla Nedelčova družka. Podle některých médií těla objevil bratr jedné z obětí, protože mu jeho sourozenec už 29. prosince nezvedal telefon. Podle jiných hrůzný nález učinili přátelé Nansi a Georgiho, kteří studovali na stejné škole a hledali je.

Policie prozatím vyšetřuje několik verzí zločinu. Jako jednu z nich média uvádějí, že zabíjel Nedelčo Junakov a nakonec spáchal sebevraždu. Jinou možností je, že vraždila jeho nezvěstná žena, která po činu z domu zřejmě utekla. Motiv pachatele je ale každopádně zatím nejasný.

Varianta loupežného přepadení domu, při němž se pachatelé zbavili svědků, je údajně méně pravděpodobná.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Arne Dedert

Další čtení

Putin nedosáhl svého cíle, Ukrajina se ubránila, řekl na výročí invaze Zelenskyj

Zahraničí
24. 2. 2026
ilustrační foto

Co se stalo v Moskvě? Odpálil se sebevrah u vozu policie?

Zahraničí
Aktualizováno: 24. 2. 2026 02:11
ilustrační foto

Revoluční spor? Dívka v Kanadě zabila osm lidí a pak sebe. Radila se s AI

Zahraničí
23. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ