Sklep, v němž Fritzl věznil dceru, zalijí betonem

Zahraničí
12. 8. 2011 14:57
Plánek sklepu, kde byla Fritzlova dcera 24 let vězněna.
Plánek sklepu, kde byla Fritzlova dcera 24 let vězněna.

Sklepení, v němž Josef Fritzl čtvrtstoletí znásilňoval dceru, bude zalito betonem. Oznámil to správce konkursní podstaty chátrajícího domu v dolnorakouském Amstettenu. Obec i sousedé se zatím marně dožadují zbourání celého domu.

Plánek sklepu, kde byla Fritzlova dcera 24 let vězněna.Počátkem příštího roku má ze světa zatím zmizet alespoň sklep hrůzy. Prostor bude zajištěn tak, aby už do něj nikdy nikdo nemohl vstoupit.

Nyní šestasedmdesátiletý Fritzl, jenž o dům přišel kvůli zadlužení, byl před dvěma lety odsouzen k doživotnímu vězení, když byl usvědčen z držení a znásilňování dcery v podzemních prostorech bez oken. Zplodil s ní sedm dětí, z nichž jedno zemřelo. Oběti dnes žijí pod změněnou identitou.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Vladimir Putin

Stále výsměch. Moskva chce mír, ale nevzdá se cílů války, řekl Putin Trumpovi

Zahraničí
3. 7. 2025
ilustrační foto

Ukrajinské rakety zabily ruského generála, oblíbence Putina. Povýšil ho

Zahraničí
3. 7. 2025
Amelia Earhartová a Fred Noonan, pilotka, navigátor

Američané znovu hledají letadlo Amelie Earhartové. Vyřeší záhadu?

Zahraničí
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ