Šok. Dostala telefonní účet na 11 721 000 000 000 000 eur

Zahraničí
12. 10. 2012 08:05
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Šok zažila žena v jihozápadní Francii, když otevřela účet od telekomunikační společnosti - a našla na něm tolik nul, že požadovanou částku ani nedokázala pojmenovat. Nakonec se ukázalo, že účet na téměř 12 biliard eur byl omyl.

Žena z Pessaku u Bordeaux přišla minulý měsíc o práci, a proto požádala svého mobilního operátora o zrušení služby a zaslání vyúčtování. Na něm našla částku 11 721 - a za ní ještě 12 nul, což odpovídá téměř šesti tisícům francouzského HDP.

Společnost Bouygues Telecom jí ovšem nejprve sdělila, že nemůže udělat nic, aby změnila počítačem vygenerovaný účet, a nabídla jí splátkový kalendář, s jehož pomocí začne astronomický účet hradit. Až poté společnost uznala, že skutečná suma měla činit 117,21 eura - a nakonec se rozhodla ji ženě úplně odpustit jako omluvu za způsobené leknutí.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

ilustrační foto

Tvrdý zásah proti médiím: Čína po odhalení korupce zatkla novináře

Zahraničí
4. 2. 2026

Po srážce člunu s migranty s lodí řecké pobřežní stráže zemřelo nejméně 14 lidí

Zahraničí
3. 2. 2026
Sajf Islám Kaddáfí na snímku z roku 2011

Neznámí útočníci zabili syna Muammara Kaddáfího, sdělil AFP právník zemřelého

Zahraničí
3. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ