Soud rozhodl. Z terorismu obvinil i přítelkyni útočníka

Zahraničí
27. 3. 2018 23:18
Francouzský vyšetřující soudce dnes obvinil partnerku útočníka, který v pátek na jihu Francie zabil čtyři lidi.
Francouzský vyšetřující soudce dnes obvinil partnerku útočníka, který v pátek na jihu Francie zabil čtyři lidi.

Francouzský vyšetřující soudce dnes obvinil partnerku útočníka, který v pátek na jihu Francie zabil čtyři lidi. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na justiční zdroj. Žena byla od pátku v policejní vazbě a obvinění umožní úřadům držet ji za mřížemi i dále.

Osmnáctiletá partnerka Redouanea Lakdima, který byl zabit policií poté, co při útocích ve městech Carcassonne a Trèbes zavraždil čtyři lidi, si vyslechla obvinění z "teroristického zločinného spolčení s cílem připravit útok na lidi". Soudce mladou ženu poslal do vazby než bude rozhodnuto, zda bude obžalována a zda začne soudní proces.

Lakdimova družka byla stejně jako on registrována francouzskou policií na seznamu podezřelých radikálů a sledovala ji rozvědka.

Lakdim v pátek nejprve v Carcassonne ukradl automobil, těžce zranil řidiče a usmrtil dalšího pasažéra. Následně střílel na skupinu policistů a poté se vydal do nedalekého Trèbes, kde v supermarketu držel několik rukojmí. Většině lidí se podařilo uniknout, útočníka policie po několika hodinách zastřelila.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Emilio Morenatti

Další čtení

Italský Pantheon je navštěvovanou památkou

Japonský turista zemřel možná pro selfie. Spadl v Itálii z Pantheonu

Zahraničí
25. 10. 2025
Nicolas Sarkozy

Hned první noc Sarkozyho ve vězení byla těžká. Vězni mu vyhrožovali

Zahraničí
25. 10. 2025
ilustrační foto

USA vyrábějí v Karibiku novou věčnou válku, prohlásil Maduro

Zahraničí
25. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ