Srbové našli ve dvou domech 43 migrantů

Zahraničí
23. 5. 2016 07:17
Migranti (ilustrační foto).
Migranti (ilustrační foto).

Srbská policie našla ve dvou soukromých domech v hlavním městě Bělehradu 43 migrantů. V domech byly také dvě místní ženy, které nyní čelí obvinění z pašování lidí a nedovoleného překročení hranic.

Podle prohlášení policie migranti neměli u sebe žádné dokumenty. Jejich národnost policie neupřesnila.

Migranti po uzavření tzv. balkánské cesty a po dohodě mezi Evropskou unií a Tureckem, která má omezit příliv uprchlíků, využívají pašeráky, aby se dostali do EU. Tisíce jich také uvízlo na měsíce v Srbsku a dalších balkánských zemích a očekává se, že další dorazí v létě, až se zlepší počasí.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Budovy se kymácely, bylo to jako v hororu, říkají Venezuelané po zemětřeseních

Zahraničí
25. 6. 2026
ilustrační foto

Britské influencerce hrozí v Dubaji poprava, je obviněna z vraždy partnera

Zahraničí
25. 6. 2026
ilustrační foto

Švýcarsko má nový červnový teplotní rekord, v Basileji dnes bylo 38 stupňů

Zahraničí
25. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ