Strausse-Kahna poslali ve Francii do vazby kvůli kuplířství

Zahraničí
21. 2. 2012 10:04
Strauss-Kahn je opět ve vazbě.
Strauss-Kahn je opět ve vazbě.

Francouzští vyšetřovatelé v úterý poslali do vazby bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna kvůli kuplířské aféře. Uvedla to francouzská televize BFM-TV.

Policie má podezření, že Strauss-Kahn, který je ve Francii znám jako DSK, mohl těžit z přesouvání prostitutek z Francie do Spojených států prostřednictvím zločinecké sítě. DSK byl loni zproštěn obvinění ze znásilnění pokojské v New Yorku.

Strauss-Kahn byl vzat do vazby v severofrancouzském Lille. Podezřelý je z napomáhání ke kuplířství a zneužití společenského postavení, uvedla agentura AFP s odvoláním na státní zastupitelství v Lille.

Policie má nyní 48 hodin na výslechy zadrženého a tato lhůta může být se souhlasem soudu prodloužena.

Síť prostituce

Vyšetřování se podle listu Le Figaro vztahuje na osm lidí zapletených v prostituční síti, jejíchž služeb mohl Strauss-Kahn využívat v letech 2010 a 2011 ve Francii a Spojených státech. Mohl by být stíhán nikoli jako klient, ale za zneužití svého postavení; ženy prý byly placeny jeho dvěma přáteli ze severní Francie a tito podnikatelé vynaložené peníze uváděli mezi výdaji svých společností.

V případu kuplířské sítě v Lille byl už dříve obviněn známý advokát a vedoucí pracovníci luxusního hotelu Carlton. Při výsleších svědků nejméně dvě hotelové prostitutky prý označily DSK jako svého klienta.

K policejním kasárnám v úterý Strauss-Kahn přijel v autě s tmavými okénky a zástupu asi padesáti novinářů a fotografů čekajících před budovou se vyhnul.

Strauss-Kahn po příjezdu uvedl, že trpí zánětem středního ucha. Lékař by mohl krátce přerušit vazbu, pokud by to uznal za nutné vzhledem k jeho zdravotnímu stavu. To je ale v případě zánětu středního ucha dost nepravděpodobné, soudí Le Figaro.

Francouzský levicový politik byl loni zproštěn obvinění ze znásilnění pokojské v New Yorku. Ještě jako šéf MMF byl kvůli obvinění v květnu zadržen na newyorském letišti, strávil týden ve vazební věznici a šest týdnů v domácím vězení. Aféra ho stála místo v čele významné mezinárodní instituce.

Autor: ČTK Foto: Profimedia , MIGUEL MEDINA

Další čtení

Vladimir Putin a jeho Rusko nikdy odpovědnost za sestřelení letu MH17 nepřijali

Rusko sestřelilo let MH17 rozhodl soud pro lidská práva. Putin to popírá

Zahraničí
11. 7. 2025
Raketový systém pro střely GMLRS

Trump slíbil zbraně pro Ukrajinu, zaplatí je NATO. Putin ho zklamal

Zahraničí
11. 7. 2025
Moo Deng

Tisíce lidí oslavily v zoo první narozeniny samičky hrošíka. Je celebritou

Zahraničí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ