Svatba se nepovedla. Otrávily se desítky lidí

Zahraničí
6. 10. 2019 08:44
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

V nemocnicích na západě Ukrajiny se zotavuje 72 lidí, kteří se otrávili na svatební hostině ve městě Putyla, poblíž hranice s Rumunskem a Moldavskem. Oznámila to agentura Interfax s odvoláním na místní úřady. Mezi pacienty je i 18 dětí.

Podobné případy nejsou na Ukrajině podle tisku žádnou vzácností. Svatebčané, kteří slavili veselku v putylské restauraci, se v nemocnicích mohou setkat s pacienty, kteří hodovali na svatbě v restauraci ve městě Krasnoilsk, rovněž v Černovické oblasti. Šlo asi o skromnější obřad, protože se přiotrávilo "pouze" 12 dospělých a čtyři děti.

Minulý měsíc na klinice s diagnózou "středně těžká otrava" skončila desítka svatebčanů z okolí Lvova.

Autor: ČTK Foto: , Pixabay.com/StockSnap

Další čtení

Opuštěné přímořské letovisko s moderními hotely v Sevastopolu

Krymská infrastruktura pod tlakem. Moskvou dosazená správa vyhlašuje nouzový stav

Zahraničí
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Bitva u Waterloo se kvůli horku nekoná: Organizátoři upřednostnili bezpečnost před historií

Zahraničí
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Policie v Německu dopadla extremisty z neonacistické skupiny Poslední obranná vlna

Zahraničí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ