Švýcarský soud zakázal na deset let pobyt radikálnímu imámovi

Zahraničí
23. 11. 2017 22:00
Muslimové (ilustrační foto).
Muslimové (ilustrační foto).

Švýcarský soud dnes potrestal radikálního imáma z Etiopie desetiletým zákazem pobytu v zemi za podněcování k zabíjení místních muslimů, jimž podle něho chybí dostatečné náboženské zapálení. Pětadvacetiletý islámský kazatel také dostal podmínečný trest 18 měsíců vězení, uvedla švýcarská agentura ATS.

Prokuratura žádala soud v okrese Winthertur nedaleko Curychu o zákaz pobytu na 15 let. Odsouzený popíral, že by během kázání podněcoval k zabíjení věřících, kteří nechodili na jeho přednášky. Usvědčil ho ale zvukový záznam a také text vystoupení, který měl uložený na počítači.

Úřady už předtím rozpustily islámské sdružení, v jehož modlitebně imám kázal. Jeho předchůdce byl rovněž vyhoštěn ze země pro extremistické názory.

Autor: ČTK Foto: ČTK , ČTK/AP/Dar Yasin

Další čtení

Americká armáda útočila na íránské vojenské cíle, odveta mířila na základny USA

Zahraničí
13. 7. 2026

Požár na jihu Španělska, kde zemřelo 13 lidí, se dále nešíří, uvedly úřady

Zahraničí
12. 7. 2026
Julija Svyrydenková, 30. března 2026

Zelenskyj avizoval změny ve vládě, premiérce nabídl novou roli

Zahraničí
12. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ