Tahanice o Puigdemonta. Španělé přesvědčují Němce k vydání

Zahraničí
11. 4. 2018 19:11
Katalánský separatistický premiér Carles Puigdemont.
Katalánský separatistický premiér Carles Puigdemont.

Zástupci německé a španělské justice se brzy chystají hovořit o španělské žádosti o vydání bývalého katalánského separatistického premiéra Carlese Puigdemonta. Jednání by se mělo uskutečnit v nizozemském sídle unijní agentury pro soudní spolupráci Eurojust, uvedl podle agentury Reuters mluvčí státního zastupitelství spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko.

Soud ve Šlesvicku-Holštýnsku minulý týden odmítl vyhovět španělské žádosti o vydání Puigdemonta na základě obvinění ze vzpoury kvůli jeho roli v uspořádání katalánského referenda o nezávislosti a propustil Puigdemonta na kauci z vazby. Německá justice nyní má posoudit, zda Puigdemonta vydá na základě méně závažného obvinění ze zpronevěry.

Puigdemont, jenž před pěti měsíci uprchl do Belgie, byl v březnu zatčen v Německu na základě španělského zatykače.

Španělský deník El País napsal, že zástupci španělské justice chtějí německé kolegy na schůzce v Nizozemsku přesvědčit o tom, že existuje dostatek důvodů pro vydání Puigdemonta kvůli obviněním ze vzpoury.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/ZUMA/Darmer/Davids/Ropi

Další čtení

ilustrační foto

Nečekaná věc v Británii. Desítky tisíc studentů žádají o odškodnění za covid

Zahraničí
17. 2. 2026
ilustrační foto

Střelba na stadionu hokejistů v USA. Tři mrtví, asi šlo o rodinnou záležitost

Zahraničí
Aktualizováno: 17. 2. 2026 06:38
ilustrační foto

Farář v Dánsku měl tisíce fotografií dětí. Prý to bylo jako sbírání známek

Zahraničí
17. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ