"Ti vaši uprchlíci..." Lagerfeld se ostře pustil do Merkelové

Zahraničí
13. 11. 2017 20:02
Módní návrhář Karl Lagerfeld.
Módní návrhář Karl Lagerfeld.

Známý módní návrhář Karl Lagerfeld se nevybíravě opřel do politiky německé kancléřky Angely Merkelové. Řekl, že jeho země nemůže zabít miliony Židů a potom přivést miliony jejich nejhorších nepřátel. Ostré prohlášení uvedl v rozhovoru pro francouzskou televizní show. Zprávu přinesl britský Daily Mail.

Anketa:

Souhlasíte s politikou Angely Merkelové?

Rodák z Hamburku, který je dlouhodobě známý svými kontroverzními výroky, si teď vzal na paškál Angelu Merkelovou. "Merkelová už přijala miliony a miliony přistěhovalců, kteří se integrovali a všechno klape tak, jak má... Nemusela přijmout další milion, aby zlepšila svůj obraz jako hříšná nevlastní matka po řecké krizi," vyjádřil nesouhlas s politikou německé kancléřky ohledně migrační krize, jež Evropu zasáhla.

Čtyřiaosmdesátiletý někdejší návrhář Chanelu zašel ve své kritice ještě dál a evokoval na základě přijímání migrantů holocaust tvrzením, že "Německo nemůže zabít miliony Židů a pak přivést miliony jejich nejhorších nepřátel do země".

"Znám v Německu člověka, který se ujal mladého Syřana a po čtyřech dnech, co ho měl u sebe, řekl, že nejlepší věc, kterou Německo vynalezlo, je holocaust," prohlásil návrhář ve francouzské televizi. Ta po odvysílání pořadu obdržela stovky stížností a i samotný Lagerfeld byl masivně kritizován na sociálních sítích. Našli se ale i takoví, kteří s ním souhlasili.

Autor: -aka- Foto: , ČTK/AP/Evan Agostini

Další čtení

Slovinští poslanci schválili návrh zákona o právu na asistovanou sebevraždu

Zahraničí
18. 7. 2025

Německý kancléř Merz označil postup Izraele v Pásmu Gazy za nepřijatelný

Zahraničí
18. 7. 2025
Shromáždění česko-ukrajinské iniciativy Hlas Ukrajiny. Nápisem „Děti“ si loni připoměli oběti ruského útoku na Činoherní divadlo v Mariupolu

Britové jdou po špionech: Skripal, Vrbětice i vražda dětí v Mariupolu

Zahraničí
18. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ