Tragédie na letecké akci. Při srážce strojů zemřeli dva lidé

Zahraničí
10. 9. 2016 19:03
Letecká akce v Německu skončila tragédií.
Letecká akce v Německu skončila tragédií.

Tragicky skončila akce na letišti v saském Grossrückerswalde na německé straně Krušných hor. Před očima diváků se tam srazily dva stroje, jeden z nich se zřítil a zahynuli v něm dva lidé. 

Policie, která začala nehodu vyšetřovat, upřesnila, že z dosud neznámých příčin do sebe narazily větroň a ultralight. Zatímco jeden stroj dokázal bezpečně přistát, druhý se zřítil do pole. O život přišli dva lidé, přičemž první spekulace, že to byl otec s dcerou, se podle policie nepotvrdily.

Německá agentura poukázala na to, že letecká nehoda je už druhou ve stejném regionu za posledních 24 hodin. Už v pátek shořel v Hartensteinu v okrese Zwickau ultralight po nouzovém přistání. Jeho pilot ale stačil stroj včas opustit a vyvázl bez zranění. Muž, který odstartoval v Mengenu (Bádensko-Würtembersko) a chtěl doletět do Grossenhainu v Sasku, zpozoroval při letu nad Krušnými horami kouř a rozhodl se pro nouzové přistání na poli.

Autor: ČTK , DPAFoto: Wikimedia Commons

Další čtení

ilustrační fotografie

Vědci v JAR zkoumají hromadný úhyn sardinek, nejspíš způsobený virem

Zahraničí
29. 8. 2026
ilustrační obrázek

Dovolená jako ponížení. Němci zjišťují, že svět kolem nich funguje lépe

Zahraničí
29. 8. 2026
ilustrační foto

Švýcarskem se přehnala silná bouřka, kroupy zranily na 40 lidí

Zahraničí
28. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ