Tři Syřané byli v Bulharsku obžalováni z terorismu

Zahraničí
27. 7. 2016 22:30
Tři Syřany bulharská prokuratora obžalovala z činů spojených s terorismem (ilustrační foto).
Tři Syřany bulharská prokuratora obžalovala z činů spojených s terorismem (ilustrační foto).

Bulharská prokuratura ve středu obžalovala u speciálního soudu pro závažnou kriminalitu tři zadržené Syřany z trestných činů spojených s terorismem.

Obžalované mluvčí bulharské prokuratury identifikovala jako 20letého Muhammada Abdal Hamída, 22letého Abdaha Fadího a 23letého Fahdího Jásima. "Všichni tři získali v Německu status uprchlíka a počátkem letošního roku se pokusili vrátit do Sýrie, aby se připojili k islámským extremistickým skupinám," dodala mluvčí.

Bulharská pohraniční policie trojici zadržela v únoru ve městě Svilengradu nedaleko řeckých a tureckých hranic.

Prokuratura rovněž sdělila, že v zabavených mobilních telefonech byly nalezeny fotografie ozbrojenců, kteří jsou členy islamistického Muslimského bratrstva a Islámského státu. Zachovány byly rovněž zprávy, které si zadržení s těmito osobami posílali.

Začátek procesu s trojicích Syřanů obžalovaných z terorismu byl stanoven na 2. srpna. Pokud je soud uzná vinnými, hrozí jim až deset let vězení.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Uwe Anspach

Další čtení

ilustrační obrázek

Cena ropy letí vzhůru, Evropa se má teprve bát nejhoršího

Zahraničí
30. 3. 2026
ilustrační foto

Ostře sledovaná velryba v Německu opět uvázla na mělčině, ale žije

Zahraničí
Aktualizováno: 30. 3. 2026 10:30
ilustrační foto

Čech, který v Paraguayi zabil krajana, se zabil, když ho policie obklíčila

Zahraničí
30. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ