Trojice zemí EU podepsala prohlášení o rovnosti mezi pohlavími

Zahraničí
20. 7. 2017 20:53
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ministři z Estonska, Bulharska a Rakouska, tedy trojice která se od července 2017 do prosince 2018 vystřídá v předsednictví Evropské unie, podepsali během neformálního jednání v Tallinnu prohlášení o rovnosti mezi pohlavími. Informovala o tom bulharská agentura BTA.

Ve středečním prohlášení se uvádí, že si trojice zemí dává za cíl podniknout potřebné politické a právní kroky k zajištění rovných příležitostí pro ženy a muže ve všech oblastech veřejného života. Ty zahrnují rozšíření různých typů zaměstnání, zajištění rovnováhy v pracovním životě a zapojení mužů do péče o děti.

Bulharský ministr práce a sociálních věcí Biser Petkov uvedl, že zajistit rovné příležitosti pro muže a ženy je velmi důležité pro společenskou modernizaci Evropy a dosažení cílů, které mají být splněny do roku 2020. Zároveň podotkl, že současná novelizace bulharských zákonů, jež rozšiřuje možnost příspěvků na novorozence a malé děti i na osoby, které se kromě matek o dítě starají, mimo jiné umožní mužům a ženám střídat se v péči o dítě.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto, Grosses Wiesbachhorn

Český horolezec zahynul po pádu v rakouských Alpách

Zahraničí
23. 6. 2026

Vlaky po celém Německu stojí kvůli poruše rádiového spojení, uvádějí média

Zahraničí
23. 6. 2026
John Thune, senátor USA, Republikánská strana

Senát USA podpořil rezoluci o ukončení války s Íránem, Trumpovi navzdory

Zahraničí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ