První cesta Donalda Trumpa do Evropy v roli prezidenta Spojených států měla být příležitostí k uklidnění a vyjasnění situace, místo toho ale americká hlava státu přiživila rozpaky a nedůvěru. V komentáři shrnujícím Trumpovu návštěvu Evropy to uvedl francouzský deník Le Figaro.
Deník si také povšimnul toho, že krátce po zveřejnění závěrečné deklarace skupiny států nejvyspělejších globálních ekonomik G7, které nenalezly společné stanovisko k ochraně klimatu, Trump tweetoval, že konečné rozhodnutí o pařížské klimatické dohodě učiní příští týden. Le Figaro to označil za hořkou ironii.
Trump se na summitu G7 stal jediným představitelem, který i přes naléhání kolegů z ostatních zemí odmítl podpořit ujednání z Paříže. Americký prezident v předvolební kampani slíbil od dohody odstoupit, nyní ale s konečným verdiktem váhá.
Agentura AFP se věnovala projevu německé kancléřky Angely Merkelové, která v neděli v Mnichově na předvolební akci vyzvala Evropu, aby přestala spoléhat na ostatní a vzala svůj osud zpět do vlastních rukou. "Slova Merkelové byla obecně pochopena jako pragmatické, téměř hořké konstatování nového stavu věcí," poznamenala AFP.
Kancléřka v proslovu uvedla, že její proslov je reakcí na názory z posledních dní. Ačkoli Trumpa a jeho postoje v Mnichově nezmínila, komentátoři se shodují, že hovořila s odkazem na jednání s Trumpem.