Turisty z lanovky zachraňovaly vrtulníky

Zahraničí
6. 1. 2011 19:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Na porouchané sedačkové lanovce na hornorakouskou horu Kasberg dnes uvízlo zhruba 160 turistů. Do rozsáhlé záchranné akce byly nasazeny čtyři vrtulníky.

Lanovka známá pod označením Ochsenkogelbahn se zastavila kolem poledne. Nejdříve se vyskytla technická závada a po přepnutí na nouzový provoz se zlomila jedna z hřídelí soustrojí.

K záchraně turistů byli nasazeni horští záchranáři, alpská policie, zdravotníci z Červeného kříže, hasiči, tři vrtulníky rakouského autoklubu ÖAMTC a jeden vrtulník policejní.

Záchranáři většinu lidí vysvobodili ze sedaček slaněním pomocí speciální kladky, sedmnáct osob však musely kvůli obtížnému terénu vyprostit za pomoci lana vrtulníky.

Událost se obešla bez zranění, několik zachráněných však utrpělo šok. Akce trvala zhruba tři a půl hodiny.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Alarmující týden na Floridě: Aligátoři znovu útočí, úřady evidují tři oběti

Zahraničí
30. 6. 2026
ilustrační obrázek

Od snahy o skladnost k dekoraci: Fenomén hranatých melounů v Japonsku pokračuje

Zahraničí
30. 6. 2026
ilustrační obrázek

30 let vězení pro čínského miliardáře: Z obětí podvodů živil svůj luxusní život

Zahraničí
30. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ