Ubodal uprchlíka, soud ve Vídni mu dal šest let vězení

Zahraničí
8. 8. 2016 18:55
Muž loni v září před parkem Prater zavíracím nožem zranil dva uprchlíky.
Muž loni v září před parkem Prater zavíracím nožem zranil dva uprchlíky.

Na šest let do vězení poslal vídeňský soud čtyřicetiletého muže, který loni ubodal alžírského žadatele o azyl a dalšího uprchlíka vážně zranil. Rozsudek není pravomocný a zatím není jisté, zda se proti němu Rakušan srbského původu odvolá.

Odsouzený muž loni v září před vídeňským zábavním parkem Prater zavíracím nožem zranil dva alžírské žadatele o azyl. Jeden z nich zraněním na místě podlehl, druhý pobodání přežil díky lékařskému ošetření. Soud odmítl tvrzení obhajoby, že se odsouzený pouze bránil napadení.

Soudci ale zároveň také nepřistoupili na stanovisko státního zastupitelství, které případ hodnotilo jako vraždu. Podle rozsudku není zřejmý žádný důkaz, který by ukazoval na plánované jednání odsouzeného. Místo toho soud poslal muže do vězení za ublížení na zdraví s následkem smrti, u kterého je nižší trestní sazba.

Autor: ČTK , APAFoto: ČTK , DPA/Daniel Kalker

Další čtení

Známka se Stalinem a přátelství s Čínou

Odhalení zločinů Stalina byla chyba, vraťte Stalingrad, chtějí ruští komunisté

Zahraničí
6. 7. 2025

Počet mrtvých po záplavách v Texasu vzrostl na 59, Trump uvolnil pomoc

Zahraničí
6. 7. 2025
ilustrační foto

V Rudém moři je pod útokem obchodní loď: Střelba, granáty, osm plavidel

Zahraničí
6. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ