USA chtějí dodat Ukrajině zbraně. Peskov: Ať uvažují, je tam občanská válka

Zahraničí
21. 6. 2017 13:22
Ukrajinští vojáci.
Ukrajinští vojáci.

Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina odmítl prohlášení, které zaznělo v úterý z Washingtonu, o tom, že USA chtějí, aby Rusko opustilo východ Ukrajiny. Dmitrij Peskov to označil za nevhodné. Mluvčí přitom zopakoval již dobře známé stanovisko Moskvy k této věci: V Donbasu žádné ruské jednotky nejsou.

"Rusko na území Donbasu není, proto takové výroky považujeme za nevhodné a nesprávné," řekl Peskov.

Mluvčí rovněž komentoval informace o tom, že Washington zvažuje dodávku leteckých zbraní Ukrajině. Otázky vojensko-technické spolupráce jsou podle jeho slov "naprosto vnitřní věcí dvou zemí - Ukrajiny a USA". Nicméně Kreml doufá, že americká vláda vezme v úvahu, že na Ukrajině probíhá občanská válka.

Mluvčí Bílého domu v úterý řekl, že sankce Spojených států vůči Rusku budou platit, dokud se Moskva nestáhne z východní Ukrajiny. Washington týž den krátce před setkáním ukrajinského prezidenta Petra Porošenka s americkým prezidentem Donaldem Trumpem oznámil další sankce vůči Rusům za akce na Ukrajině. Týkají se 38 jednotlivců nebo organizací, jejichž majetek byl ve Spojených státech zablokován.

Autor: ČTK , TASSFoto: , ČTK/AP/Evgeniy Maloletka

Další čtení

Vladimir Putin

Evropa plánuje speciální tribunál. Požene před něj Putina za válku na Ukrajině

Zahraničí
9. 5. 2025
Legendární javor Sycamore Gap Tree

Legendární strom hýbe Británií. Muže, co ho pokáceli, uznala porota vinnými

Zahraničí
9. 5. 2025
ilustrační foto

Rusko sice vyhlásilo příměří, ale Ukrajinci hlásí stovky útoků

Zahraničí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ