Útok v metru: britská policie zadržela třetího podezřelého

Zahraničí
20. 9. 2017 07:13
Policie (ilustrační foto).
Policie (ilustrační foto).

Britská policie ve středu zadržela v souvislosti s pátečním útokem v londýnském metru již třetího podezřelého. Podle sdělení Scotland Yardu jde o pětadvacetiletého muže, kterého policisté zatkli večer ve městě Newport.

Policie od počátku vyšetřování naznačovala, že za výbuchem podomácku vyrobené nálože, která ve vlaku ve stanici metra Parsons Green zranila 30 lidí, je zřejmě více než jeden pachatel. Už v sobotu ráno dopadla v doverském přístavu na jihu Anglie osmnáctiletého mladíka. Ještě týž den pozdě večer za ním do vazby následoval jednadvacetiletý muž zadržený na londýnském předměstí Hounslow.

"Jde nadále o rychle postupující vyšetřování," řekl podle televize BBC velitel londýnské policie Dean Haydon v souvislosti se středeční akcí policistů. "Nyní máme ve vazbě tři muže a pokračuje pátrání na čtyřech adresách," dodal. Jedna z těchto adres je v Newportu.

V reakci na rychlý pokrok ve vyšetřování britské úřady už v neděli snížily stupeň rizika teroristického útoku z nejvyššího stupně, vyhlášeného hned po útoku v pátek, na druhý nejvyšší.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Frank Augstein

Další čtení

ilustrační foto

Fico hrozí, že Slovensko vypne Ukrajině dodávky elektřiny. Chce od ní ruskou ropu

Zahraničí
21. 2. 2026

Návštěvníky japonské zoo dojímá mládě makaka, které konejší plyšový orangutan

Zahraničí
21. 2. 2026

Kyjev hlásí zadržení deseti lidí, plánovali podle něj atentáty na příkaz Moskvy

Zahraničí
21. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ