V azylovém centru ve Švédsku ubodali mladého uprchlíka

Zahraničí
4. 3. 2016 17:33
Vyšetřování švédské policie v uprchlickém centru.
Vyšetřování švédské policie v uprchlickém centru.

V uprchlickém centru ve Švédsku byl při bitce mezi žadateli o azyl ubodán k smrti devatenáctiletý muž. Další tři žadatelé o azyl byli zatčeni. Podle švédské policie jde již o třetí vraždu v azylovém středisku ve Švédsku od začátku roku. Čin se stal u obce Lindesberg, asi 160 kilometrů západně od Stockholmu.

"Motiv útočníků zatím vyšetřujeme," řekl mluvčí policie Stefan Wickberg. Národnost útočníků a oběti odmítl sdělit. Muž byl nožem bodnut do krku a krátce po převozu do nemocnice zraněním podlehl.

Wickberg také uvedl, že azylové domy jsou problematické a že policie do nich bývá často volána k zásahu. "Mnozí z žadatelů přišli z oblastí bojů. A tak pro ně není samozřejmé, aby si rozuměli s každým," dodal policejní mluvčí.

V současné migrační krizi přijalo Švédsko v přepočtu na počet obyvatel nejvíce uprchlíků z evropských zemí. Loni se v této desetimilionové zemi registrovalo podle národního úřadu pro migraci přes 160 tisíc žadatelů o azyl. Podle téhož úřadu se počet hlášení násilných činů policii loni zdvojnásobil na 322 oproti 148 v předchozím roce.

Od listopadu Švédsko přijalo řadu opatření, včetně kontrol na hranicích za účelem regulace přílivu nových uprchlíků.

Autor: ČTK , AFPFoto: ČTK/AP , Adam Ihse

Další čtení

Duka se Slovákům omlouval za Čechy, kteří je poučují o demokracii, píší média

Zahraničí
5. 7. 2025

Miliardář Musk oznámil vznik nové strany v USA, ponese název Amerika

Zahraničí
5. 7. 2025

Paříž otevírá tři plovárny na Seině, ve které přes sto let platil zákaz koupání

Zahraničí
5. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ