V Bělorusku žák zavraždil učitelku a spolužáka, další dva zranil

Zahraničí
11. 2. 2019 09:40
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Učitelku a jednoho spolužáka zavraždil patnáctiletý chlapec na střední škole ve městě Stoubcy u běloruské metropole Minsku. Zranil také další dva studenty, kteří byli hospitalizováni, informovala o tom místní média. Okolnosti tragédie policie objasňuje.

Web tut.by s odvoláním na vyšetřovatele napsal, že ve třídě došlo ke konfliktu, při němž 15letý útočník nožem poranil pedagožku a tři studenty. Poté vyskočil z okna v prvním patře oknem a utekl. Policisté ho ale po dvouhodinovém rozsáhlém pátrání zadrželi.

Vyučující a jeden student na následky zranění zemřeli. Dva další žáci jsou v nemocnici. Ve škole pachatele charakterizovali jako velmi tichého a klidného chlapce, napsal tut.by.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/PICTURE ALLIANCE/CHROMORANGE / Bilderbox

Další čtení

ilustrační foto, Grosses Wiesbachhorn

Český horolezec zahynul po pádu v rakouských Alpách

Zahraničí
23. 6. 2026

Vlaky po celém Německu stojí kvůli poruše rádiového spojení, uvádějí média

Zahraničí
23. 6. 2026
John Thune, senátor USA, Republikánská strana

Senát USA podpořil rezoluci o ukončení války s Íránem, Trumpovi navzdory

Zahraničí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ