V Itálii do muzea kvůli pomoci. Návštěvou přispějete na obnovu

Zahraničí
28. 8. 2016 14:30
Středeční zemětřesení o síle 6,2 stupněve ve středu Itálie mělo ničivé následky .
Středeční zemětřesení o síle 6,2 stupněve ve středu Itálie mělo ničivé následky .

Italská státní muzea darují své dnešní výdělky na pomoc a rekonstrukci oblastí zasažených středečním zemětřesením. Informují o tom tamní média. Otřesy o síle 6,2 stupně nejvíce zasáhly tři středověká města ve střední Itálii. Zničeny byly nejen soukromé domy, ale i kostely či jiné starobylé stavby.

Hlavní myšlenkou akce je využít bohatého italského uměleckého dědictví k tomu, aby se mohlo pomoci s obnovou jiných uměleckých objektů a budov, které se staly obětí otřesů. Italský ministr kultury Dario Franceschini vyzval Italy, aby na znamení solidarity s lidmi zasaženými zemětřesením vyrazili do muzeí. Na twitteru se tyto výzvy šíří pod hashtagem #museums4italy.

Ničivé zemětřesení si podle poslední bilance vyžádalo 291 obětí, další stovky lidí utrpěly zranění. Epicentrum bylo nedaleko správní oblasti L'Aquila, kde v roce 2009 při podobně silném zemětřesení zahynulo více než 300 lidí. První otřesy půdy o síle zhruba šesti stupňů překvapily obyvatele ve spánku.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Andrew Medichini

Další čtení

Před 85 lety byla zřízena v rámci RAF první československá peruť

Zahraničí
12. 7. 2025

V italských Dolomitech zemřel český turista. Zřítil se ze stezky v horách

Zahraničí
Aktualizováno: 12. 7. 2025 01:00

Tisíce obyvatel Bosny si připomněly 8000 obětí genocidy ve Srebrenici

Zahraničí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ