V Itálii zatkli <span>třicítku mafiánů</span>

Zahraničí
30. 9. 2008 12:15
Mafiáni. (Ilustrační foto)
Mafiáni. (Ilustrační foto)

Mafiáni. (Ilustrační foto)Italská policie v oblasti Neapole na jihu země pozatýkala na třicet členů mafiánského klanu Casalesi. Mezi zatčenými jsou i tři lidé podezřelí ze série vražd v lokalitě Castel Volturno, při nichž přišlo 18. září o život sedm osob.

Po trojici pachatelů policisté pátrali už před střelbou v Castel Volturnu kvůli jiným vraždám.

Proti klanu Casalesi směřovala i druhá úterní policejní operace v oblasti Caserty jižně od Neapole. Právě v Casertě má tento klan, který patří k nejnebezpečnějším složkám neapolské camorry, svou základnu.

Počet zatčených mafiánů se tak v posledních dnech vyšplhal ke stovce. Neapolská prokuratura vydala na příslušníky organizovaného zločinu v oblasti celkem 107 zatykačů, většinou kvůli zločinnému spolčení, vydírání a vraždám.

Zatkli i manželku šéfa klanu

Mezi 28 mafiány, které dnes policie zatkla, je i 48letá Giuseppina Nappaová, manželka 55letého šéfa klanu Franceska Schiavoneho zvaného Sandokan. Ten je za mřížemi na doživotí od roku 1998. Dalším zadrženým je advokát obviněný z vydírání.

Italská finanční stráž v souvislosti s dnešními policejními operacemi zajistila majetek několika obchodních společností napojených na camorru, a to v celkové hodnotě kolem sto milionů eur. Majetek byl mafiánům zabaven nejen v oblasti Caserty, ale rovněž v Římě a v Toskánsku na severu Itálie, kde klan Casalesi také vyvíjel své kriminální aktivity.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Autor: ČTK

Další čtení

Donald Trump, kluk z plakátu - ilustrační foto

Trump bojkotuje OSN. Nechce nechat prověřit lidská práva v USA

Zahraničí
7. 11. 2025
ilustrační foto

Pašerák zabil šest migrantů, když ujížděl policii. Sám nehodu přežil

Zahraničí
7. 11. 2025
ilustrační foto

Rusům se opět přitíží. Do Evropy budou muset mít vízum při každé cestě

Zahraničí
Aktualizováno: 7. 11. 2025 14:28

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ