V Sofii unesli dcerku narkobarona. Bodygárd postřelen

Zahraničí
5. 3. 2013 12:15
Únos dcery mafiána (ilustrační foto).
Únos dcery mafiána (ilustrační foto).

Trojice maskovaných mužů unesla dnes ráno v Sofii dvanáctiletou dceru údajného bulharského narkobarona Evelina Baneva. Útočníci při akci postřelili tělesného strážce dívky. Policie vyhlásila rozsáhlé pátrání a na výjezdech z metropole zřídila kontrolní stanoviště, napsal portál Novinite.com.

Incident se stal ve čtvrti Bojana, kterou si oblíbili zámožní Bulhaři. Únosci s Banevovou dcerou Larou odjeli v ukradeném voze BMW. Policie očekává, že ozbrojenci auto na některém ze sofijských předměstí zapálí, aby zahladili stopy.

Lařin bodyguard se pokusil útoku zabránit a vytáhl zbraň, při přestřelce ale utrpěl dvojnásobné střelné zranění v oblasti zad a nyní je ve vážném stavu v nemocnici. Dívka zraněna nebyla a podle médií není její život bezprostředně ohrožen.

Banev, známý jako Brendo, byl v únoru za praní špinavých peněz a obchod s narkotiky odsouzen k sedmi a půl rokům vězení a pokutě 30 tisíc leva (asi 393 tisíc korun). Podle obžaloby vypral takřka dva miliony eur (přes 51 milionů korun), které vydělal pašováním drog. V zemi je považován za kokainového krále.

Únosy bohatých a vlivných lidí byly v Bulharsku časté hlavně v letech 2008 a 2009, výkupné se pohybuje obvykle v přepočtu kolem 15 milionů korun. O řadě případů se policie vůbec nedozví, protože postižené rodiny z obavy o životy rukojmích únos nenahlásí.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Německo si předvolalo ruského velvyslance, důvodem jsou ruské hybridní útoky

Zahraničí
12. 12. 2025

EU zmrazila ruská aktiva na neurčito, Maďarsko a Slovensko byly proti

Zahraničí
12. 12. 2025

Slovenský parlament potvrdil zrušení současného úřadu pro whistleblowery

Zahraničí
12. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV