V troskách domů v Marseille našli tělo sedmé oběti

Zahraničí
8. 11. 2018 19:13
Zřícený dům byl oficiálně neobydlený.
Zřícený dům byl oficiálně neobydlený.

V troskách dvou zchátralých domů, které se v pondělí zřítily v jihofrancouzském městě Marseille, našli záchranáři ve čtvrtek odpoledne tělo sedmé oběti. Informoval o tom francouzský tisk s odvoláním na místní úřady. Pátracím týmům podle nich komplikuje práci stav sousedních budov, které jsou po pondělním neštěstí nestabilní.

Původní odhady hovořily o pěti až osmi zasypaných. Mezi mrtvými je podle médií pět mužů a dvě ženy. Jejich totožnost není známa.

Jeden ze zřícených domů byl "uzavřený a zazděný", informovala už dříve marseilleská radnice, která objekt v roce 2008 prohlásila za neobyvatelný a poté ho odkoupila. V sousedním domě bylo obydlených devět z deseti bytů. Částečně se zhroutil i třetí dům, který byl opuštěný a zazděný od léta 2012.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Claude Paris

Další čtení

ilustrační obrázek

Konec ikonického oblouku: eroze pohltila symbol Galapág

Zahraničí
16. 5. 2026

Nelegálních přechodů hranic EU bylo do dubna o 40 procent méně než loni

Zahraničí
16. 5. 2026

USA podle agentur nepošlou do Polska a Německa nové vojáky

Zahraničí
15. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ