Ve Francii zemřelo po otravě jídlem pět obyvatel domova seniorů

Zahraničí
1. 4. 2019 11:19
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Pět penzistů zemřelo patrně v důsledku otravy jídlem v domově důchodců poblíž města Toulouse na jihu Francie. Zdravotní potíže mělo 22 lidí a 15 skončilo v nemocnici. Závadná byla nejspíš nedělní večeře, píšou dnes francouzská média.

Obyvatelé zařízení pro seniory podle deníku Le Parisien začali pociťovat příznaky otravy kolem 20 hodin, tedy zhruba hodinu a půl po jídle. "Zatím víme to, že zvraceli," uvedla představitelka prefektury departementu Haute-Garonne.

Prefektura oznámila, že úřady příčiny incidentu vyšetřují. Pro rodiny zemřelých a nemocných je k dispozici psycholog.

Autor: ČTK Foto: , Pixabay.com/congerdesign

Další čtení

Prezident Donald Trump tančí po svém projevu při zahájení veletrhu Great American State Fair na National Mall

Start zlatého věku, nebo stranická akce? Trump spustil oslavy 250 let USA

Zahraničí
25. 6. 2026
ilustrační obrázek

Vlny veder ve Španělsku jsou stále smrtelnější: během pěti dnů zemřelo 212 lidí

Zahraničí
25. 6. 2026

Jedete v létě do Francie? Cigaretu si zapálíte, za nikotinový sáček zaplatíte miliony

Zahraničí
25. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ