VIDEO: Tramvaj jela před nehodou třikrát rychleji. Sedm mrtvých

Zahraničí
16. 11. 2016 18:09
Nehoda tramvaje v Londýně si vyžádala sedm lidských životů.
Nehoda tramvaje v Londýně si vyžádala sedm lidských životů.

Tramvaj, která 9. listopadu havarovala v londýnské čtvrti Croydon, jela 3,5krát rychleji, než byla povolená rychlost, oznámili vyšetřovatelé. Při nehodě zahynulo sedm lidí a desítky dalších utrpěly zranění.

V oblasti, kde mohla jet zhruba 20 kilometrů v hodině, jela souprava sedmdesátkou, uvedla podle BBC drážní inspekce v předběžné zprávě. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by byly poškozené koleje nebo na nich byla nějaká překážka. Rovněž brzdy fungovaly normálně, dodali vyšetřovatelé s tím, že zatím není jasné, co bylo příčinou tak výrazného překročení rychlosti.

Dvoudílná souprava vykolejila během silné bouřky brzy ráno poté, co vyjela z tunelu, v němž platila omezená rychlost. Na místě nehody zasahovalo osm hasičských vozů a čtyři speciální jednotky záchranářů. V rámci vyšetřování byl zadržen dvaačtyřicetiletý řidič kvůli podezření ze spáchání trestného činu zabití. Poté byl propuštěn na kauci.

Jediná tramvajová linka v Londýně je v provozu od května 2000. Je dlouhá 28 kilometrů a má celkem 39 zastávek. Ročně ji využijí miliony cestujících. Croydon leží asi 15 kilometrů jižně od centrální londýnské čtvrti Charing Cross.

ZÁBĚRY Z NEHODY:

Autor: ČTK Foto: ČTK , Steve Parsons

Další čtení

Velitelství USA a Kanady informovalo, že do Grónska míří vojenské letouny

Zahraničí
19. 1. 2026

Íránské protesty si vyžádaly nejméně 16 500 mrtvých, uvádí lékaři

Zahraničí
19. 1. 2026

Ozbrojené gangy na severu Nigérie unesly ze dvou kostelů přes 160 věřících

Zahraničí
19. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ