Vylovili jsme dalších 1300 ilegálů, hlásí Italové

Zahraničí
14. 9. 2014 16:05
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ve Středozemním moři bylo jenom během neděle zachráněno na 1 300 uprchlíků mířících do Itálie. Tři záchranné akce provedla pobřežní stráž, další běžence nabrala na palubu nákladní loď.

Hlídka vylovila z vody zhruba 180 lidí včetně 42 dětí ještě v libyjských vodách, asi 220 kilometrů severně od Benghází, uvedla italská pobřežní stráž. Dalších 209 migrantů bylo zachráněno z plavidla, které se ocitlo v nouzi. Stejná hlídka pak dostala při třetí záchranné akci do bezpečí také skupinu 203 běženců, z toho 60 nezletilců.

Pobřežní stráž kromě toho přijala nouzové volání ze dvou dalších člunů s uprchlíky. Dohromady zhruba 700 osob vzala na palubu nákladní loď.

Od začátku roku dorazilo do Itálie více než 100 tisíc lidí prchajících před neutěšenými poměry ve svých zemích, zejména ze Somálska, Eritreje, ale také například ze Sýrie, kde zuří občanská válka.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ