Začalo vyšetřování: šlo o "osamělého vlka", nebo člena skupiny?

Zahraničí
20. 12. 2016 09:40
Útok v Berlíně.
Útok v Berlíně.

Vyšetřením pondělního patrně teroristického útoku na vánoční trh v Berlíně byl pověřen Spolkový kriminální úřad (BKA).

"Nejvyšší státní návladní Spolkového soudního dvora zahájil trestní stíhání a vyšetřováním pověřil Spolkový kriminální úřad," uvedl kriminální úřad ve Wiesbadenu na svém twitterovém účtu.

O tom, že se případem začal zabývat spolkový generální prokurátor, informoval už v pondělí večer ministr spravedlnosti Heiko Maas. Úřad tohoto prokurátora je příslušný vést trestní stíhání v případech, které se týkají vnitřní bezpečnosti Německa, zejména pokud jde o terorismus.

Podle bezpečnostního experta televizní stanice n-tv se vyšetřování musí především soustředit na zodpovězení otázky, zda útok byl činem "osamělého vlka", nebo zda šlo o akci člena organizované skupiny, od které lze očekávat i další atentáty.

Autor: ČTK , DPAFoto: ČTK/AP , Michael Kappeler

Další čtení

Sněmovna reprezentantů USA schválila rekordních 901 miliard dolarů na obranu

Zahraničí
12. 12. 2025

Slovenský prezident Pellegrini vetoval Ficově vládě kontroverzní zákon

Zahraničí
11. 12. 2025

Na Ukrajině zahynul britský voják, Moskva žádá vysvětlení a hovoří o terorismu

Zahraničí
11. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV