Zaměstnanci banky si hráli na Islámský stát. Vyhodili je

Zahraničí
7. 7. 2015 18:30
Zaměstnanci sehráli fingovanou popravu ve stylu Islámského státu.
Zaměstnanci sehráli fingovanou popravu ve stylu Islámského státu.

Banka HSBC vyhodila šest britských zaměstnanců, kteří během teambuildingové akce natočili video s fingovanou popravou ve stylu Islámského státu.

"Popravčí," byli na záznamu oblečení v kuklách a jeden z nich držel na krku klečícího "popravovaného " ramínko na oděvy, které symbolizovalo nůž. Klečící muž byl dokonce oblečen v typické oranžové kombinéze.

Na záznamu je dokonce slyšet provolávání "Allahu Akbar." Jeden ze zaměstnanců pak video s fingovaným odřezáváním hlavy nahrál na síť Instagram. Podle mluvčího banky se vedení rozhodlo zúčastněné zaměstnance propustit. "Je to odporné video a HSBC se omlouvá za jakékoliv způsobené pohoršení," dodal mluvčí.

 

Organizace Islámský stát, která ovládá část Sýrie a Iráku, zveřejnila první záběry popravy uříznutím hlavy v polovině loňského roku. Pobouření vyvolaly i záznamy poprav upálením, utopením nebo protitankovým granátem. Podle organizace Syrian Observatory for Human Rights za uplynulý rok popravil Islámský stát asi tři tisíce osob.

Autor: - nvo -Foto: , Zdroj: The Sun

Další čtení

Ukrajinští vojáci stále ovládají část Pokrovska, ujistil generál Syrskyj

Zahraničí
10. 12. 2025

Při lyžařském neštěstí na jihu Rakouska zahynul 64letý český učitel

Zahraničí
10. 12. 2025
Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce uspořádat na Ukrajině volby. Žádá ale bezpečí pro voliče

Zahraničí
Aktualizováno: 10. 12. 2025 00:10

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV