Zastavte násilí, které se páchá na běžencích! vyzval papež

Zahraničí
30. 8. 2015 15:51
Papež František.
Papež František.

Papež František vyzval věřící ke spolupráci při potírání zločinu pašování lidí. Zároveň se pomodlil za 71 běženců, jejichž těla byla tento týden nalezena v automobilu převáděčů v Rakousku. Papež vybídl lidi shromážděné na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu, aby se s ním tiše pomodlili za běžence, kteří umírají "na svých hrozných cestách".

František se modlil k Bohu, aby "nám pomohl účinně spolupracovat při bránění těmto zločinům, které urážejí celou lidskou rodinu". Zároveň vyzval mezinárodní společenství, "aby podniklo kroky pro zastavení násilí a zneužívání" moci.

Papež mimo jiné poznamenal, že mezi obrovským množstvím uprchlíků hledajících bezpečí jsou také křesťané prchající před pronásledováním v Iráku, v Nigérii i jinde.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Požár na několik hodin přerušil jednání konference COP30

Zahraničí
20. 11. 2025

Libanonská armáda zatkla nejznámějšího narkobarona v zemi

Zahraničí
20. 11. 2025
ilustrační obrázek

Pokles zaměstnanosti zasáhl většinu německého průmyslu, nejvíce automobilky

Zahraničí
20. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ