Zatkli "kněze-mlátičku". Prý ubil pacienta léčebny

Zahraničí
7. 8. 2012 13:02
Branislav Peranović šéfoval kruté odvykací klinice.
Branislav Peranović šéfoval kruté odvykací klinice.

Srbská policie zatkla pro podezření z vraždy kněze srbské pravoslavné církve, který v minulosti vedl léčebnu pro drogově závislé nechvalně známou drastickými metodami. Podle místních médií kněz Branislav Peranović ubil v novém odvykacím zařízení jednoho z pacientů kovovou tyčí.

Čtyřiapadesátiletý pop prý na pacienta zaútočil kvůli podezření, že užíval drogy.

Srbský premiér Ivica Dačić agentuře Tanjug řekl, že po vraždě byl zatčen vedoucí léčebny nedaleko městečka Loznica na západě Srbska a že případ vyšetřuje policie.

Peranović vedl do května 2009 centrum pro narkomany u Nového Pazaru. Závislí tam byli "léčeni" brutálními metodami, mezi něž patřilo mlácení lopatou, bití do hlavy a do obličeje nebo kopání až do bezvědomí. Peranović tvrdil, že vzhledem k míře závislosti léčených "byla tvrdá ruka nezbytná". Srbská ortodoxní církev tehdy nařídila odvykací středisko zavřít.

Autor: APA , ČTK Foto: repro youtube

Další čtení

Lidé sledují ohňostroj během oslav Dne nezávislosti, které se konají u příležitosti 250. výročí založení země

Americký sen je zpět, prohlásil Trump během velkolepých oslav nezávislosti

Zahraničí
5. 7. 2026

Ovečka Dolly změnila pohled na možnosti klonování

Zahraničí
5. 7. 2026

Slovenské referendum o rentě a obnovení úřadů nebude platné kvůli nízké účasti

Zahraničí
4. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ