Hafani ve Francii mají svůj první luxusní "psohotel"

Zahraničí
25. 2. 2011 21:30
Už chybí jen postel s nebesy.
Už chybí jen postel s nebesy.

Vyhřívaný bazén, masážní salon a výběr jídel "a la carte" jsou jen některé z vymožeností, jež mají k dispozici hosté prvního francouzského luxusního hotelu pro psy, otevřeného ve Vincennes na okraji Paříže. V nabídce jsou také speciální kursy pro neposlušné čtyřnožce a "doggy jogging" - proběhnutí se po vincenneském lesíku, kde kdysi vyhrával vytrvalostní závody Emil Zátopek.

Vykachlíkované pokojíky jsou voňavé a čisté, na stěnách visí obrázky psů a jsou tu televizory, na nichž mají hosté na výběr pořady na DVD. 

Hotel Actuel Dogs založili Devi a Stan Burunovi, specialisté na chování psů a jejich celoživotní milovníci. Zdůrazňují, že právě ubytování v pokojících odlišuje Actuel Dogs od jiných podobných zařízení, kde jsou psi drženi v klecích. Za pokoj si počítají 26 až 38 eur (650 až 875 korun).

Potravu na stříbrných miskách však psům neservírují. "To je nesmyslný a výstřední luxus," komentovala to Devi. "Tady nejsme ve Spojených státech nebo v Japonsku - žádná psí manikúra nebo barvení kožichu na růžovo. To jsou projevy toho, že se někteří lidé zbláznili. My chceme vyjít vstříc psím potřebám."

   

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Rusko zničilo dvě ukrajinské elektrárny a obytný dům. Jsou mrtví civilisté

Zahraničí
8. 11. 2025
ilustrační foto

Cestovat po USA je stále těžší. Kvůli shutdownu zase zrušili přes 800 letů

Zahraničí
8. 11. 2025
ilustrační foto

Zhubnout nebo zemřít. Na ropných plošinách bude limit váhy do 125 kilo

Zahraničí
8. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ