Islanďané kvůli internetovému receptu vykupují okurky

Zahraničí
26. 8. 2024 07:05
Islanďané kvůli internetovému receptu vykupují okurky
Islanďané kvůli internetovému receptu vykupují okurky

Úzkým profilem se v těchto dnech podle BBC staly na Islandu okurky. Lidé jsou nadšeni originálním návodem na salát, který objevili na internetu, a v mnoha obchodech okurky zcela vykoupili. Recept se stal takovým hitem, že pěstitelé prostě nestačí držet krok s prudkým nárůstem poptávky, prohlásil představitel islandské asociace farmářů SFG.

Na Islandu, který má necelých 400.000 obyvatel a často nepředvídatelné proměnlivé počasí, přitom zemědělci dokáží ročně vyprodukovat na šest milionů kusů okurek. V tomto období to však nestačí.

Podle některých komentářů za nákupní horečku může kanadský influencer Logan Moffitt, který získal přezdívku "okurkový král". Jeho internetové příspěvky mají více než 5,5 milionu odběratelů, které 23letý Moffitt od července prakticky denně zásobuje recepty na okurkové pokrmy. A jeden z nich prý zaujal právě Islanďany - salát, do kterého kromě okurek patří sezamový olej, rýžový ocet, ale také smetanový sýr, avokádo či uzený losos.

Jeden z islandských supermarketových řetězců sice zpochybňuje, že by zrovna tento recept způsobil aktuální hlad ostrovanů po okurkách, nicméně farmářská asociace SFG připouští, že na dračku jdou i výše uvedené přísady.

Autor: ČTK Foto: , Depositphotos

Další čtení

ilustrační foto

Totální válka! To tu od Goebbelse nebylo. Ajatoláh vyhrožuje před zapojením USA

Zahraničí
18. 6. 2025
Záchranáři pátrájí v sutinách obytného domu v Kyjevě po jeho obyvatelích. Hledají už většinou jen těla obětí, ale pátrají opatrně, protože pod troskami mohou být ještě živí lidé.

Jeden z nejstrašnějších útoků. Obětí už je 23, nejvíc na havlově bulváru

Zahraničí
18. 6. 2025
Améby, ilustrační foto

Améba požírající mozek zabila chlapce na Slovensku. V Česku kdysi 16 dětí

Zahraničí
18. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ