Izraelští vojáci omylem zastřelili izraelského osadníka

Zahraničí
11. 11. 2011 08:35
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Izraelští vojáci na kontrolním stanovišti na západním břehu Jordánu omylem zastřelili izraelského osadníka. Oznámila to izraelská armáda, vojsko incident vyšetřuje.

Kontrolní stanoviště u palestinského Hebronu vojáci podle stejného zdroje zřídili v pátek, aby zastavili podezřelé vozidlo. Vůz však údajně nezpomaloval a vojáci v obavách z palestinského útoku začali střílet. Armáda uvedla, že jeden člověk byl zabit a dva cestující utrpěli vážné zranění.

Podle izraelských médií zemřel obyvatel nedaleké židovské osady.

Televize Al-Arabíja s odvoláním na armádního mluvčího uvedla, že šlo o jednoho ze zakladatelů osady u Hebronu. S dvěma dalšími Izraelci prý jel do Hebronu na ranní modlitby. Zranění utrpěl také izraelský voják, kterého nešťastnou náhodou zachytil projíždějící nákladní vůz.

Na okupovaném západním břehu Jordánu žije přibližně 300 tisíc izraelských osadníků a asi 2,5 milionu Palestinců. Někteří Palestinci, kteří bojují za vznik nezávislé Palestiny, často používají vozidla k útokům na osadníky a izraelské vojáky, kteří oblast kontrolují, poznamenala Al-Arabíja.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

V Thajsku objevili největšího dinosaura jihovýchodní Asie, vážil 30 tun

Zahraničí
15. 5. 2026
Daniel Žižka uspěl ve druhém semifinále Eurovize

Česko slaví úspěch: Žižka postupuje do finále Eurovize

Zahraničí
15. 5. 2026
Havana, Kuba

Šéf CIA v Havaně jednal s vnukem Raúla Castra, uvedli představitelé Kuby a USA

Zahraničí
15. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ