Mluvčí Kremlu popřel zprávy o tom, že si Trump telefonoval s Putinem

Zahraničí
11. 11. 2024 22:29
Mluvčí Kremlu popřel zprávy o tom, že si Trump telefonoval s Putinem
Mluvčí Kremlu popřel zprávy o tom, že si Trump telefonoval s Putinem

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes popřel zprávy zahraničních médií o tom, že si nově zvolený americký prezident Donald Trump ve čtvrtek telefonoval s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. O telefonátu v neděli s odvoláním na na několik osob obeznámených s věcí informoval americký deník The Washington Post (WP).

"Žádný rozhovor nebyl," cituje agentura TASS Peskova. "To naprosto neodpovídá skutečnosti, je to čistý výmysl," dodal. Putin podle něho v současnosti neplánuje s Trumpem hovořit.

WP napsal, že podle jeho zdroje Trump doporučil šéfovi Kremlu, aby neeskaloval válku proti Ukrajině, a připomenul mu rozsah americké vojenské přítomnosti v Evropě.

Peskov dnes obvinil evropské lídry, že usilují o "strategickou porážku" Ruska. Podle agentury Reuters odpovídal na otázku ohledně toho, zda je možné, že by Británie povolila Ukrajině používat rakety dlouhého doletu Storm Shadow k útoku na cíle v ruském týlu. Podle Peskova to nelze vyloučit. Kremelský mluvčí také řekl, že Rusko bude pokračovat ve své speciální operaci na Ukrajině, jak nazývá invazi do sousední země, a dosáhne svých cílů.

Putin ve čtvrtek na konferenci diskuzního klubu Valdaj v Soči Trumpovi pogratuloval ke znovuzvolení do Bílého domu a řekl, že je připraven s ním hovořit.

Autor: ČTK Foto: , Depositphotos

Další čtení

Rumunsko - ilustrační foto

V osmipatrové budově v Bukurešti vybuchl plyn. Jsou tři mrtví a ranění

Zahraničí
Aktualizováno: 17. 10. 2025 19:11
ilustrační foto

Ruský soud odsoudil patnáct ukrajinských vojáků až na 21 let. Protiprávně

Zahraničí
17. 10. 2025
ilustrační foto

Poláci nechtějí vydat Němcům Ukrajince obviněného kvůli plynovodu Nord Stream

Zahraničí
17. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ