Německý pár zadržoval a zavraždil dvě ženy. Oběti nezkusily utéct

Zahraničí
3. 5. 2016 12:10
Dům ve městě Höxter, kde byly zadržovány dvě ženy.
Dům ve městě Höxter, kde byly zadržovány dvě ženy.

Německá policie vyšetřuje zvláštní případ dvojnásobné vraždy. Partnerskou dvojici ze Severního Porýní-Vestfálska podezřívá z toho, že ve svém domě ve městě Höxter zadržovala dvě ženy, které posléze zavraždila. Jedna z obětí přitom v té době mohla používat mobilní telefon, obě pak se svými vězniteli chodily ven. Dvojice podezřelých ve věku 47 a 46 let je nyní ve vazbě.

Svou první známou oběť nalákala dvojice na inzerát k seznámení. Jedenačtyřicetiletou ženu pak podle policie pár v domě několik týdnů zadržoval a zneužíval. Není přitom jasné, proč oběť neutekla nebo se o to nepokusila, když byla opakovaně spatřena na ulici po boků svých trýznitelů. Žena nakonec podlehla zranění hlavy.

Druhou obětí se podle dnešního vyjádření policie stala již v roce 2014 třiatřicetiletá žena, jejíž tělo bývalí manželé nejprve zmrazili, a pak spálili. Prach z jejích ostatků následně rozsypali v okolí svého domu. Také tato žena se přitom někdy s dvojicí pachatelů objevila na ulici a navíc ze svého mobilního telefonu během zadržování posílala textové zprávy. Pár ji na určitý čas dokonce na úřadu v Höxteru oficiálně přihlásil k pobytu, aby ji po její smrti zase odhlásil.

Ani jednu z žen nedržel pár bývalých manželů podle policie ve zvláštní místnosti, ale žil s nimi víceméně společně. Když ale ženy neposlouchaly, připoutali je pachatelé k topení nebo k vaně, a to třeba i na celou noc. Ženy také bili nebo jim trhali vlasy. Nakonec je ostříhali dohola.

Vyšetřovatelé mají podezření na to, že pár ve svém domě zneužíval i další ženy. Jednu z nich již identifikovali. Všechny oběti prý bývalí manželé vyhledali přes inzeráty v novinách, údajně přitom inzerovali i v Česku. Obviněný šestačtyřicetiletý muž prý zneužíval i svojí partnerku, která se s ním na trýznění ostatních žen podílela. Muž vinu odmítá a připisuje ji své partnerce. Ta s policií spolupracuje.

Vyšetřovatelé zatím nemají indicie, které by je vedly k domněnce, že by některý z pachatelů měl sníženou inteligenci. Dvojice podle nich postupovala podle plánu. Motiv vidí policisté spíše než v sexuální oblasti v tom, že pár chtěl nad svými oběťmi požívat moc.

Autor: ČTK Foto: ČTK , DPA/Marcel Kusch

Další čtení

Vladimir Putin

Stále výsměch. Moskva chce mír, ale nevzdá se cílů války, řekl Putin Trumpovi

Zahraničí
3. 7. 2025
ilustrační foto

Ukrajinské rakety zabily ruského generála, oblíbence Putina. Povýšil ho

Zahraničí
3. 7. 2025
Amelia Earhartová a Fred Noonan, pilotka, navigátor

Američané znovu hledají letadlo Amelie Earhartové. Vyřeší záhadu?

Zahraničí
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ