Opékat buřty na věčném ohni se nevyplácí

Zahraničí
22. 12. 2010 15:20
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Kyjevský prokurátor dnes obvinil dvaatřicetiletou ženu z výtržnictví za to, že si na věčném ohni u hrobu neznámého vojína v Kyjevě usmažila vaječnou omeletu a opekla buřty.

Kontroverzní happening, který vyvolal rozhořčení ukrajinských válečných veteránů, zorganizovala skupina nejméně čtyř osob, z nichž většina zatím policii uniká. V kyjevském Parku slávy, kde je umístěn hrob neznámého vojína s věčně plápolajícím ohněm, si na pánvi usmažili vaječnou omeletu a opekli několik buřtů. Celá akce byla nafilmována a záznam se objevil na internetu.

Skupinu nejdřív napomenuli policisté, kteří v Parku slávy drželi hlídku. Po jejich odchodu se ale skupina na místo vrátila a svůj čin dokonala. Policisté byli za nedůsledný postup kázeňsky potrestáni, dva z nich přišli o místo. Zadržená žena byla obviněna z výtržnictví a umístěna do vyšetřovací vazby. Po jejích druzích policie pátrá.

Autor: ČTK Foto: yeowatzup (www.flickr.com)

Další čtení

Trump opět pohrozil podáním žaloby na šéfa centrální banky Powella

Zahraničí
30. 12. 2025

Denník N: Slovenské národní divadlo propustí pět herců včetně Pauhofové

Zahraničí
29. 12. 2025

Írán možná obnovuje jaderný program, uvedl Trump po schůzce s Netanjahuem

Zahraničí
29. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV