Papež František vyzval muslimské představitele k akci

Zahraničí
12. 1. 2015 12:32
Papež František.
Papež František.

Papež František odsoudil náboženský fundamentalismus, který podle něj stojí za pařížskými masakry z minulého týdne i za konflikty na Blízkém východě. Papež podle agentury Ansa rovněž vyzval muslimské představitele, aby především oni náboženský fundamentalismus odsuzovali.

Podle hlavy římskokatolické církve byli pařížští útočníci zotročeni "zvrácenými formami náboženství", které používají boha jen jako ideologickou záminku k páchání hromadných vražd.

Papež ve své každoroční promluvě před velvyslanci ve Vatikánu volal po jednotné reakci mezinárodního společenství s cílem zastavit "fundamentalistický terorismus" a zvlášť vyzval muslimské vůdce, aby odsoudili extremistické interpretace jejich náboženství.

"Doufám, že náboženští, političtí a intelektuální lídři, zvláště muslimští, odsoudí jakoukoli fundamentalistickou a extremistickou interpretaci náboženství, zaměřenou na ospravedlnění takových násilných činů," řekl papež diplomatům.

František prohlásil, že Islámský stát rozpoutal "nespravedlivou agresi" vůči křesťanům a dalším etnickým a náboženským skupinám v Sýrii a Iráku.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Polsko ukázalo Trumpovi prostředníček. K jeho Radě míru se nepřipojí

Zahraničí
11. 2. 2026
Socha Nejlepší přátelé navždy, kterou v roce 2025 vytvořili aktivisté na protest proti vztahu Donalda Trumpa a Jeffreyho Epsteina

Skandál? Rada Evropy zbavila norského expremiéra imunity kvůli Epsteinovi

Zahraničí
11. 2. 2026
ilustrační foto

USA žije dramatem. Unesli matku slavné moderátorky. A zadrženého propustili

Zahraničí
11. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ