"Pozor, policie! Předstírejte, že jste figuríny"

Zahraničí
19. 12. 2012 18:08
Zlodějům jejich trik skoro vyšel (ilustarční foto).
Zlodějům jejich trik skoro vyšel (ilustarční foto).

Originální způsob, jak se vyhnout zatčení, vymyslelo trio zlodějů, které se vloupalo do jednoho butiku v Římě. Když výtečníci spatřili policejní vozy, zůstali stát ve výloze coby manekýni.

Zloději ve věku 78, 70 a 55 let se uprostřed noci vloupali do obchodu s luxusním oblečením. Když byli v nejlepším a pytle již byly skoro naplněny drahými oděvy, dorazila na místo policie. Na podezřelý hluk v obchodním centru ji upozornili obyvatelé sousedního domu, píše britský The Independent

Šance na útěk byla minimální. Dotyční se tedy dlouho nerozmýšleli a rozhodli se, že splynou s řadou plastových figurín ve výloze. Na policisty to skoro stačilo. Už se chystali odejít v domnění, že zloději stačili uprchnout. Stačil však nepatrný pohyb jednoho z "modelů" a akce skončila neúspěchem.

Po zatčení se ukázalo, že se zloději již měli místní strážci zákona v minulosti několikrát čest. Od italského tisku si vysloužili přezdívku "dědové zloději".

Další čtení

Zástupci USA a Ukrajiny hodnotí jednání v Ženevě kladně, hovoří o pokroku

Zahraničí
23. 11. 2025

V Ženevě budou o mírovém plánu jednat zástupci EU, Británie, USA a Ukrajiny

Zahraničí
23. 11. 2025

Slovenská vláda chce novým zákonem ovládnout další úřad, opozice to kritizuje

Zahraničí
23. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV