Při střelbě u hranic s Jemenem zemřelo několik lidí

Zahraničí
10. 6. 2018 09:38
Jemen.
Jemen.

Palba z jemenské strany hranice usmrtila na jihu Saúdské Arábie tři civilisty. Informovala o tom saúdskoarabská agentura SPA. Podle armádního mluvčího se incident stal v sobotu a mrtví byli z jižní provincie Džizán. Mluvčí řekl, že šíitští povstalci z Jemenu záměrně stříleli po civilistech.

Saúdská Arábie velí koalici, která od roku 2015 bojuje proti povstalcům na straně jemenské vlády. Rijád tvrdí, že šíity vyzbrojuje Írán. Povstalci v minulosti vypálili několik raket na Saúdskou Arábii a mířili na Rijád. Rakety většinou sestřelila saúdskoarabská protivzdušná obrana.

Saúdská Arábie je ve světě kritizována, že při koaličních náletech v Jemenu není brán ohled na civilisty a mnoho jich při těchto útocích umírá.

Jemenská občanská válka začala v roce 2014, kdy šíité obsadili hlavní město Saná. O život od té doby přišlo na 10 000 lidí a z domovů odešly miliony Jemenců.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Hani Mohammed

Další čtení

ilustrační obrázek

Zraněný lesní dělník v pasti: medvěd ho napadl v odlehlé dolině, vrtulník nemůže přistát

Zahraničí
Aktualizováno: 4. 6. 2026 13:04
Alexej Navalnyj, 25. dubna 2021

Vůdce protiputinovské opozice Navalnyj byl otráven, vězněn a ve vězení i zemřel

Zahraničí
4. 6. 2026

Severní Korea představila nový závod na výrobu paliva pro jaderné bomby

Zahraničí
4. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ