Rukojmí v ruské vazební věznici byli osvobozeni, útočníci jsou po smrti, uvedla agentura TASS

Zahraničí
16. 6. 2024 16:00
Rukojmí v ruské vazební věznici byli osvobozeni, útočníci jsou po smrti, uvedla agentura TASS
Rukojmí v ruské vazební věznici byli osvobozeni, útočníci jsou po smrti, uvedla agentura TASS

Skupina šesti mužů se dnes ve vazební věznici v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska zmocnila dvou dozorců a několik hodin je držela jako rukojmí. Oba nakonec nezraněné osvobodily speciální jednotky. Při zásahu zabily všechny útočníky, uvedla agentura TASS, podle níž mezi nimi byli i stoupenci teroristické organizace Islámský stát (IS).

Podle telegramového kanálu Baza muži, z nichž někteří byli obviněni či už odsouzeni z terorismu, rozbili mříže na okně jedné z cel a vnikli do prostor služebny dozorců, kde vzali rukojmí. Agentura TASS napsala, že útočníci byli ozbrojeni hasičskou sekerou, zavíracím nožem a gumovým obuškem. Před akcí, kterou prý koordinovali možná i několik měsíců, byli drženi v různých celách.

Ruské úřady s muži nejprve vyjednávaly a vyslechly si od nich požadavek na automobil a záruku volné cesty. Nakonec se ale rozhodly pro zásah.

V okolí vazební věznice byla omezena doprava a na místo dorazily sanitky. Zbytek vazební věznice podle úřadů po celou dobu fungoval v obvyklém režimu.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Čtete mangu na internetu? Připravujete autory o bilion korun ročně

Zahraničí
9. 11. 2025
ilustrační foto

Dvě velké vlny smetly na Tenerife několik lidí. Jednu ženu zabily

Zahraničí
8. 11. 2025
ilustrační foto

Dron shodil na ruské zastoupení ve Stockholmu barvu a odletěl

Zahraničí
Aktualizováno: 9. 11. 2025 00:56

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ