Jeden z pionýrů ruského internetu Nosik zemřel na infarkt

Zahraničí
9. 7. 2017 21:30
Ruský bloger Anton Nosik.
Ruský bloger Anton Nosik.

Ve věku 51 let zemřel v noci na neděli ruský bloger a jeden z otců internetu v této zemi Anton Nosik, který v roce 1999 spustil jeden z vůbec prvních informačních webů Gazeta.ru. Nosik podlehl srdečnímu infarktu.

Nosika, který stál také u zrodu dalších hojně čtených webů Lenta.ru a Newsru.com, označil ekonomický list Vedomosti za jednoho z pionýrů ruského internetu.

Ruský premiér Dmitrij Medveděv vyjádřil politování nad zrátou "opravdového profesionála". Významný opoziční představitel a bloger Alexej Navalnyj označil Nosika za svého učitele.

Nosik, který v letech 1990 až 1997 žil v Izraeli a od té doby měl kromě ruského také izraelské občanství, kritizoval v posledních letech rostoucí vliv státu nad dohledem internetu. Varoval před tím, aby se podmínky nepřiblížily k situaci v Severní Koreji.

Autor: ČTK , BBCFoto: ČTK/AP , Ivan Sekretarev

Další čtení

KLDR znovu zkušebně odpálila střely z torpédoborce, uvádí Jonhap

Zahraničí
11. 3. 2026

Šéfka EK uvedla, že jednala s Ficem o dodávkách energií na Slovensko

Zahraničí
11. 3. 2026

Nejméně šest lidí zahynulo při požáru autobusu ve Švýcarsku, uvádí média

Zahraničí
10. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ