Muž zastřelil pět lidí, byli prý příliš hluční

Zahraničí
5. 4. 2020 16:58
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Dvaatřicetiletý muž zastřelil v ruském městě Jelaťma v Rjazaňské oblasti pět lidí, kteří podle něj dělali příliš velký hluk pod jeho oknem. Informovala o tom agentura AFP.

Muž se podle vyšetřovatelů kolem desáté večerní místního času (21.00 SELČ) obořil ze svého balkonu na skupinku mladých lidí, která postávala venku. Slovní potyčka se brzy proměnila v hádku, načež se útočník vrátil do svého bytu. Když z něj znovu vyšel, měl v ruce loveckou pušku, kterou na místě zastřelil pět lidí. Jednalo se o čtyři muže a jednu ženu.

Podle policie se snažil podezřelý uprchnout, policie ho však dostihla a našla u něj doma legálně drženou zbraň. Podle ruského práva hrozí pachateli až doživotní vězení.

V oblasti nyní platí omezení volného pohybu lidí kvůli obavám ze šíření koronaviru. Moskva zatím zaznamenala necelých 5400 nakažených a 45 úmrtí na covid-19.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/Brett_Hondow

Další čtení

V Rusku je nejvíc těžkých zločinů za celé roky. Z války se vracejí trestanci

Zahraničí
9. 7. 2025

Počet obětí záplav v Texasu vystoupal na 109, dalších 161 lidí se pohřešuje

Zahraničí
8. 7. 2025

Amnesty International: V Saúdské Arábii popravili loni rekordních 345 lidí

Zahraničí
8. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ