Navalnyj musí zůstat ve vězení, chce se odvolat do Štrasburku

Zahraničí
31. 3. 2017 07:36
Alexej Navalnyj u soudu s ostrahou.
Alexej Navalnyj u soudu s ostrahou.

Soud v Moskvě ve čtvrtek zamítl odvolání vůdce ruské opozice Alexeje Navalného proti pondělnímu rozsudku. Zůstane tak 15 dní ve vězení za údajné neuposlechnutí policejních pokynů během zatčení při nedělním masovém protestu v Moskvě. Navalnyj se podle obhájkyně odvolá k Evropskému soudu pro lidská práva.

Obhájkyni Navalného Olze Michajlovové se nelíbilo, že ho pondělní soud odsoudil jen na základě policejních záznamů. Žádala proto, aby dnes soudci vyslechli výpovědi očitých svědků jeho zadržení. To však soudkyně odmítla.

Policejní komando v neděli odpoledne odvedlo opozičního vůdce hned na počátku protestů, jakmile opustil výstup z metra na Puškinově náměstí. Soud mu v pondělí navíc za organizaci demonstrace udělil pokutu 20 tisíc rublů (asi 8700 korun).

Autor: ČTK Foto: ČTK , Evgeny Feldman

Další čtení

EK schválila opatření pro stabilizaci cen emisních povolenek ETS2

Zahraničí
27. 11. 2025

Záplavy v Thajsku si vyžádaly více než 80 obětí, v Malajsii zemřeli dva lidé

Zahraničí
27. 11. 2025
Vladimir Putin vpravo

Putin chválí návrh USA. Prý může být základem pro budoucí dohody o míru

Zahraničí
Aktualizováno: 27. 11. 2025 21:06

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV