Petrohrad: evakuace fakulty kvůli podezřelému předmětu

Zahraničí
4. 4. 2017 11:07
Právnická fakulta Petrohradské univerzity.
Právnická fakulta Petrohradské univerzity.

V Petrohradu byla evakuována právnická fakulta Petrohradské univerzity. Informaci agentuře Interfax poskytl očitý svědek z dané univerzity. Evakuace byla provedena v budově fakulty nacházející se na Vasiljevském ostrově. V druhém patře budovy vedle děkanátu byla nalezena krabice s nejasným obsahem.

Po bombovém útoku v petrohradském metru byla v rámci bezpečnostních opatření v úterý dopoledne evakuována i právnická fakulta Petrohradské univerzity. Uzavřen byl i jeden místní supermarket kvůli opuštěnému zavazadlu. Později se ale obě hrozby ukázaly jako planý poplach, jelikož ani v jednom případě nešlo o bombovou hrozbu.

Avšak kvůli anonymnímu telefonickému varování před bombovým útokem musela být v Petrohradu dočasně uzavřena stanice metra, u níž se pondělní útok odehrál, a to i s dvěma přestupními stanicemi v sousedství.


Autor: - red -Foto: Autor/Depositphotos , TWITTER, Rostislavv

Další čtení

ilustrační foto

Trump dá miliardy z rozpočtu na tunel v New Yorku, pokud ponese jeho jméno

Zahraničí
6. 2. 2026
ilustrační foto

TikTok je návykový pro děti i dospělé, rozhodla komise EU. Co to bude znamenat?

Zahraničí
6. 2. 2026
ilustrační foto

V Moskvě někdo postřelil zástupce šéfa rozvědky GRU. Ten je v kritickém stavu

Zahraničí
6. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ