Piloti ze zříceného ruského bitevníku byli nalezeni mrtví

Zahraničí
4. 9. 2019 14:57
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ruští záchranáři nalezli ve středu na jihu Ruska těla dvou letců poblíž místa, kde se v úterý zřítil jejich bitevní letoun Su-25UB. Oznámila to ruská média s odvoláním na místní úřady. Oba piloti se sice stačili katapultovat, nicméně podle záchranářů přišli o život.

Cvičná varianta bitevního letounu se zřítila v úterý 3. září v neobývané části Stavropolského kraje. Podle listu Kommersant byly na programu cvičného letu prvky vyšší pilotáže, včetně přemetu.

Příčiny havárie se pokoušejí zjistit vyšetřovatelé a komise ministerstva obrany. Bitevníky Su-25, které svého času byly i ve výzbroji československého a následně českého a slovenského letectva, Rusové intenzivně využívali během nedávné syrské kampaně. Nasazeny ovšem byly už za sovětské intervence v Afghánistánu a v dalších konfliktech, včetně rusko-gruzínské války či bojů na východě Ukrajiny.

Autor: ČTK Foto: , Pixabay.com/PIX1861/Free-Photos

Další čtení

ilustrační foto

Vše o půjčce Ukrajině. Kolik, jak a na co. A jak s tím souvisí Česko

Zahraničí
19. 12. 2025
ilustrační foto

Rusko trpí. Ukrajinské drony zasáhly třetí těžební plošinu v Kaspickém moři

Zahraničí
19. 12. 2025

Rusko vymírá. Putin burcoval k plození malých Rusů. A přišla nabídka k sňatku

Zahraničí
19. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV