Po pohankové kaši lukulské hody. Ruští vojáci si polepší

Zahraničí
7. 12. 2013 18:20
Vojenskou kuchyni v Rusku čekají velké změny k lepšímu.
Vojenskou kuchyni v Rusku čekají velké změny k lepšímu.

Ruská armáda, vyhlášená tradičními nešvary v podobě šikany a svízelných životních podmínek řadových vojáků, se "polidšťuje", přinejmenším ve svých jídelnách. Místo věčné pohankové kaše si vojáci napříště sami mohou vybrat, co si dají na talíř. O změnách informovalo podle agentury Interfax ruské ministerstvo obrany.

"Všechny vojenské jednotky byly definitivně převedeny na stravování formou švédských stolů," oznámilo ministerstvo. V 835 jídelnách si tak vojáci mohou vybírat ze dvou polévek, tří studených předkrmů, několika příloh a salátů, jakož i pěti různých nápojů v podobě ovocných šťáv. Hlavní chod může být z různých druhů masa včetně ryby.

"Švédský stůl umožňuje vojákovi, aby si individuálně namíchal salát se zálivkou či prostě s olejem," objasnilo ministerstvo. Pochlubilo se také, že v kasárnách zřídilo kromě 1400 salátových barů se zásobou několika druhů solené a marinované zeleniny také 5700 čajoven vybavených 26 tisíci konvicemi a statisíci hrnečky.

Mateřská pro chlapy v zeleném."Do konce letošního roku budou v kasárnách gardových jednotek zřízeny také fontánky s pitnou vodou - a ministr obrany Sergej Šojgu také slíbil, že do konce roku budou ve všech jednotkách ozbrojených sil zavedeny sprchovací kabiny," napsal Interfax a připomněl ministrova slova, že armáda už vojákům dovoluje i vycházky v civilu, používání mobilních telefonů a elektronické pošty.

A teď se dokonce chystá zákon, který profesionálním vojákům dovolí odejít "na mateřskou".

Autor: ČTK Foto: ruské min. obrany

Další čtení

Izrael a Sýrie souhlasí s příměřím, oznámil velvyslanec USA v Turecku

Zahraničí
19. 7. 2025

Slovinští poslanci schválili návrh zákona o právu na asistovanou sebevraždu

Zahraničí
18. 7. 2025

Německý kancléř Merz označil postup Izraele v Pásmu Gazy za nepřijatelný

Zahraničí
18. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ