Policie zatýká Navalného spolupracovníky, chystá se demonstrace

Zahraničí
4. 5. 2018 11:44
Alexej Navalnyj.
Alexej Navalnyj.

Policie v několika ruských městech zatýkala stoupence opozičního předáka Alexeje Navalného, oznámila agentura Interfax. Zatýkání předchází sobotním demonstracím, které podle Navalného mají dát prezidentu Vladimiru Putinovi najevo, že nemůže Rusku vládnout jako car a že občané budou hájit svá práva.

Putin v březnu počtvrté vyhrál prezidentské volby. Úřadu se oficiálně ujme v pondělí.

Podle Navalného spolupracovníků byl například v Petrohradu zatčen Ilja Gantvarg, v Krasnodaru Viktor Čirikov, v Krasnojarsku aktivistka Marija Makovozovová, v Tambovu Igor Slivin, v Čeboksarech policisté sepsali protokol s koordinátorem Semjonem Kočkinem. Podobně, po sepsání protokolu, policisté propustili na svobodu dříve zadržené aktivisty v Rjazani a Kemerovu. Další aktivisté byli varováni před nepovolenými akcemi.

Protesty proti Putinovi se mají odehrát v 90 ruských městech. V Moskvě, Petrohradu a řadě dalších měst bez povolení úřadů. Demonstrace mají podle Navalného také vyjádřit odmítání korupce, chudoby a nerovnosti i snahy úřadů zakázat šifrovanou komunikační službu Telegram.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Reuters: Protivládní polovojenské jednotky RSF zabily v Súdánu téměř 300 lidí

Zahraničí
14. 7. 2025
Vladimir Putin čelí americké odpovědi

Trump dal Putinovi ultimátum. Teď pošle Ukrajině zbraně, pak nastoupí cla

Zahraničí
14. 7. 2025
Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce novou premiérku. Má posílit ekonomiku a výrobu zbraní

Zahraničí
14. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ