Při bojích na východě Ukrajiny zahynuli tři vojáci

Zahraničí
28. 6. 2018 11:47
Ukrajinští vojáci.
Ukrajinští vojáci.

V bojích na východě Ukrajiny zahynuli ve středu tři ukrajinští vojáci a další tři utrpěli zranění, informovala dnes agentura Unian s odvoláním na velení ukrajinské armády.

Strany konfliktu se ve středu dohodly na dalším příměří, které má tentokrát zajistit podmínky pro bezpečnou sklizeň úrody. Klid zbraní má začít platit minutu po půlnoci 1. července kyjevského času, tedy v sobotu 30. června ve 23.01 středoevropského času.

Proruští separatisté podle armádních zdrojů podnikli ve středu 32 útoků na příslušníky vládních jednotek, těžké zbraně byly použity ve čtyřech z nich. Nejvíce útoků se odehrálo v sektoru kolem Mariupolu, kde povstalci použili mimo jiné 122-milimetrové dělostřelecké systémy, granátomety, kulomety i malé zbraně.

Boje mezi vládními silami a povstalci podporovanými Ruskem na východě Ukrajiny trvají od roku 2014 a dosud si vyžádaly kolem 10.000 mrtvých. V minulosti se už strany dohodly na více než desítce příměří, časově omezených i "trvalých", ale všechna dříve nebo později ztroskotala.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Syruček Milan

Další čtení

ilustrační obrázek

Turecký parlament schválil zákaz sociálních sítí pro děti mladší 15 let

Zahraničí
23. 4. 2026
ilustrační obrázek

Někdo systematicky likviduje americké vědce – a vláda to ví déle, než přiznává

Zahraničí
23. 4. 2026
ilustrační obrázek

Slovensko ohlásilo obnovení dodávek ropy ropovodem Družba

Zahraničí
Aktualizováno: 23. 4. 2026 10:54

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ